بررسی مزایا و معایب و نحوه طراحی غرفه ماکیسما

بررسی مزایا و معایب و نحوه طراحی غرفه ماکیسما

اگر شما هم جزو شرکت‌هایی هستید که می‌خواهید نام و اعتبار شرکت خود، و یا کالاهای تولیدی‌تان را به گوش همگان برسانید، شرکت و حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و غیر تخصصی راهگشای کار شما خواهد بود.

شما از این راه می‌توانید به صورت رودررو کالای خود را تبلیغ نمایید. اما برای حضور در نمایشگاه، به غرفه‌ای برای معرفی برند خود احتیاج دارید.

دلیل استفاده از غرفه

در زمان‌های گذشته اگر شرکتی قصد فروش و معرفی کالا یا برند خود را داشت، فقط به برپایی غرفه در نمایشگاه‌های مختلف فکر می‌کرد. اما آیا امروزه نیز تنها دغدغه شرکت‌داران برپایی غرفه است؟ قطعا خیر‌. این روزها با وجود شرایط اقتصادیِ متفاوت نسبت به گذشته، افراد می‌خواهند علاوه بر مزیت‌های استفاده از غرفه خود، هزینه‌های جاری در شرکت را کاهش داده و بتوانند مجددا از غرفه خود استفاده نمایند.این امر در کشورهای جهان اول در حال انجام است و سرانجام راه خود را به کشور ما نیز گشوده است.
همان‌طور که می‌دانید استفاده از برخی غرفه‌ها هزینه‌های گزافی برای شما تولید خواهد کرد و از نظر مالی، شرکت شما را آسیب پذیر خواهد نمود. علاوه بر همه این موارد، برخی از غرفه‌ها، بعد از اتمام دوره چند روزه نمایشگاه بلااستفاده خواهد ماند و شما برای حضور مجدد در نمایشگاه بعدی قادر به استفاده مجدد از آن نخواهید بود. در ادامه راه حل آن را توضیح می دهیم:

حالات غرفه سازی

به صورت کلی به دو نوع غرفه‌ سازی در نمایشگاه‌ها داریم:

  • غرفه‌ های پیش‌ساخته: این نوع از غرفه‌ها به وسیله مونتاژ کردن اجزایی که از قبل ساخته شده‌اند تولید می‌شوند و هر کس با اندکی دانش می‌تواند آن را برپا کند. این نوع از غرفه‌ها محدود به شرایط خاصی نیستند. می‌توان از آن‌ها در هر متراژ و برای هر هدفی استفاده نمود.
  • غرفه‌ های خودساز: این نوع از غرفه‌ها متناسب با موجودیت و هدف هر شرکت به وجود می‌آید. از زیبایی خوبی برخوردارند، قیمت به نسبت بالایی دارند و در اکثر موارد نمی‌توان مجددا از آن‌ها استفاده نمود.

غرفه پیش‌ساخته

سازه‌ای متشکل از پنل، پایه و قید، با ارتفاعی به اندازه حدودا دو و نیم متر که در اندازه‌ها و متراژهای متفاوت و مختلفی قابل اجرا هستند، غرفه پیش‌ساخته نامیده می‌شود. مدت زمان ساخت این گونه از غرفه‌ها پایین است و معمولا در مکان‌هایی قابل اجرا است که سرپوشیده باشند.
سازه‌های پیش‌ساخته به شما این امکان را می‌دهد که در نمایشگاه مورد نظرتان، بیشترین استفاده را از فضای غرفه داشته باشید.

پیشنهاد می شود در همین موضوع مقاله "معرفی غرفه سازی مدولار" مطالعه نمایید.

غرفه ماکسیما

این غرفه در بین دو نوع غرفه پیش‌ساخته و غرفه معمولی قرار دارد. زیرا ویژگی‌هایی از هر کدام را در دل خود جای داده است. این غرفه‌ها از آن جهت مشابه غرفه‌های معمولی هستند که دست شما در طراحی این‌گونه از غرفه کاملا باز است. و از این رو شبیه به غرفه‌های پیش‌ساخت است که متریالی شبیه به غرفه‌های مدولار دارد.

نحوه ساخت غرفه ماکسیما

برای ساخت غرفه‌ ماکسیما مراحل مختلفی داریم که باید به دقت مورد بررسی قرار گرفته و انجام شوند. در مرحله ابتدایی باید فضای منتسب به غرفه خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید و برای استفاده از هر متر آن برنامه‌ریزی کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا از فضای غرفه خود نهایت استفاده را ببرید. سپس باید قسمت کف غرفه را بسازید، که در حالت عادی و هنگام ساخت سازه‌های ماکسیما، اغلب از موکت استفاده می‌شود. مرحله سوم مربوط به اتصال قطعات بدنه اصلی غرفه است که از قبل ساخته شده‌اند. در مرحله چهارم باید به درست کردن سیستم برق رسانی غرفه خود اقدام کنید. مراقب باشید که از نورپردازی افراطی جلوگیری به عمل آید. در مرحله آخر، با مشارکت و هم‌فکری با طراحان، باید در مورد نحوه چیدمان وسایل، استندها، میزها و … تصمیم‌گیری نمایید.

مزایای استفاده از غرفه ماکسیما

  • اگر می‌خواهید در هزینه‌های شرکت خود به هنگام برپایی غرفه صرفه‌جویی کنید، یکی از بهترین راه‌ها استفاده از سازه ماکسیما است‌.
  • علاوه بر صرفه‌جویی مالی، با استفاده از این نوع غرفه، در زمان و تایم خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.
  • این نوع غرفه قابلیت استفاده مجدد دارد بنابراین اگر در شرکت خود تصمیم بر حضور در نمایشگاهی دیگر گرفتید، می‌توانید مجددا از غرفه ماکسیمای پیشین خود استفاده نمایید.
  • می‌توان پس از استفاده در نمایشگاه مورد نظر، این سازه را به سایر غرفه داران اجاره داد.
  • حمل و نقل این نوع از غرفه‌ها بسیار آسان است.
  • به وسیله غرفه‌های ماکسیما می‌توانید مساحت غرفه خود را افزایش و یا کاهش دهید.
  • این نوع از سازه، دوست‌دار محیط زیست است زیرا پس از استفاده در نمایشگاه، دور ریز صنعتی نخواهد داشت.

سخن آخر

همان طور که در مقاله پیش رو مطالعه نمودید، دانستید که در نمایشگاه‌های مختلف، راه عقلانی، منطقی و به صرفه، غرفه‌ سازی پیش‌ساخت است که یکی از انواع آن غرفه‌ سازی ماکسیما می‌باشد. قطعا در چنین شرایطی برپایی یک غرفه خودساز غیر ممکن است. پس می‌توان به سراغ غرفه‌های پیش‌ساخت نظیر غرفه‌های ماکسیما رفت. با وجود تمام مزایایی که برای این نوع سازه ذکر شد، غرفه‌ سازی ماکسیما معایبی نیز به همراه دارد. از جمله این که در این نوع غرفه‌ سازی قادر به ساخت طبقه دوم نیستید و قطعات آلومینیومی ممکن است آسیب ببینند. از طرفی پس از اتمام نمایشگاه مورد نظرتان، باید به فکر انبار کردن تجهیزات غرفه خود باشید، بنابراین اگر جایی برای این کار در نظر نگرفته باشد به مشکل بر خواهید خورد. فراموش نکنید که غرفه‌ سازی ماکسیما در هر شرکت، متفاوت با یک شرکت دیگر است و هر کدام طراحی متفاوتی با دیگری خواهند داشت.

  • پیج اینستاگرام کلیک سازه

تماس باما

تلفن : 02122919410

 واحد فروش صمدی : 02122250857

09376302384
09192671785

آدرس : میرداماد خیابان عبدالله انوار (شنگرف ) بن بست اول پلاک 3 واحد 4

درباره ما

گروه اکسپوتک کلیک سازه با هدف معرفی و ارائه سازه های مدرن نمایشگاهی سبک و نوآورانه مطابق با استانداردهای بین المللی دنیا، از سال 1390 فعایت خود را آغاز نمود.

تیم خلاق و مجری کلیک سازه متشکل از فعالان بخش معماری، عمران، طراحی ومکانیک می‌باشد که این تنوع تخصص و امکانات، شرایط طراحی و پیاده سازی غرفه های نمایشگاهی را نسبت به سایر فعالان این بخش، به مراتب متمایز و پرسرعت تر کرده است. ادامه مطلب

 

Search